20 marca nasi uczniowie wyruszyli na poszukiwanie wiosny. Zgodnie z tradycją pożegnaliśmy zimę topieniem Marzanny oraz głośnymi okrzykami „Żegnaj zimo! Witaj wiosno!” Dzieci zaśpiewały Marzannie piosenkę i wyrecytowały wierszyk dla słoneczka. Tego dnia mieliśmy również niepowtarzalną okazję zobaczyć historyczne częściowe zaćmienie Słońca. W ramach zajęć “Laboratorium Młodego Einsteina” dzieciaki zajmowały się zjawiskiem magnetyzmu oraz optyki: wykonały własny magnes i przyczepiły go do ściany. Zaskoczeniem dla uczniów było to, że świtało wcale nie jest żółte, ale…kolorowe. Natomiast na zajęciach z gimnastyki korekcyjnej dzieci wykonywały następujące ćwiczenia: rozciągające, wzmacniające mięśnie posturalne, równoważne czy bawiły się w lusterko.