The trip do Cracow!
Przejazd do Krakowa trwał ponad dwie godziny, dojechaliśmy z lekkim poślizgiem. Szokiem dla uczniów byli studenci oraz wielkość uniwersytetu. Podeszli do wycieczki bardzo poważnie! Przestrzeń sal wykładowych, stołówki, ogrom Uniwersytetu Jagiellońskiego zrobił duże wrażenie na „Stepsach”. Przed obiadem zrobiliśmy sobie spacer po uniwersytecie, ze zwróceniem uwagi na okres sesyjny. Dodatkowo uczniowie zobaczyli jamę Smoka Wawelskiego (tutaj wspomnienie o Legendzie o Smoku z Smoczej Jamy” W. Chotomskiej)
Później spacer Plantami w kierunku Rynku Głównego. Tam zdjęcie pod “Erosem spętanym” Igora Mitoraja oraz przejście przez Sukiennice. W Sukiennicach szukaliśmy noża z Legendy o Wieży Mariackiej. Znaleźliśmy! Dalej w kierunku właśnie tego Kościoła, gdzie znów Uczniowie przypomnieli sobie o Legendzie o hejnale Mariackim. Było SUPER!