HALLOWEEN to święto, które przybyło do nas z Ameryki ale wbrew pozorom nie pochodzi stamtąd. Ten dzień, obchodzony 31 października, czyli w Wigilię Wszystkich Świętych, sięga dawnej tradycji Celtów zamieszkujących na długo przed początkiem naszej ery dzisiejsze tereny Anglii, Irlandii, Szkocji i północnej Francji. A dokładniej – pochodzi z ceremonii celtyckich kapłanów, zwanych DRUIDAMI, którzy sprawowali w pogańskiej Szkocji funkcje sędziów, lekarzy i magów. Celtowie wierzyli, że w ostatnim dniu roku ,który według ich kalendarza przypadał 31 października – duchy zmarłych odwiedzają ziemię. Poprzez dary i ofiary ich grzechy mogły być przebłagane i dusze uwolnione by osiągnąć niebieską nagrodę. Druidzi chodzili od zamku do zamku przepowiadając przyszłość .Stosowali przy tym zasadę TRICK OR TREAT i za swoje wróżby żądali zapłaty.
W naszej szkole bawiliśmy się z okazji HALLOWEEN po raz trzeci. Imprezę przygotowały grupy uczniów pod nadzorem nauczycieli anglojęzycznych: Cristine Anderson-Coburn, Chris Walker, Chloe Mead. Dekorację i nastrój stworzyły: Katarzyna Staśto, Dominika Sczotka, Anna Uczniak, Magdalena Jedynak. Rodzice upiekli babeczki halloweenowe. W programie imprezy było sporo atrakcji , a mianowicie: bal kostiumowy, piosenki i choreografia rodem z Halloween, straszny film w obsadzie aktorskiej złożonej z naszych uczniów, prezentacja zwyczajów związanych z Halloween, uczta babeczkowa – można było zjeść ducha albo sztuczną szczękę tudzież inne smakołyki 🙂