W dniu 15 maja 2018 roku odbył się I Szkolny Anglojęzyczny Konkurs Recytatorski. Celem konkursu było: popularyzacja literatury anglojęzycznej, doskonalenie poprawności językowej, stworzenie uczniom możliwości zaprezentowania swoich umiejętności językowych i artystycznych, zachęcenie do zdrowej rywalizacji.
Do konkursu przystąpiło 10 uczniów.
Jury w składzie: Christine Anderson-Coburn – nauczyciel, Katarzyna Zioła-Zemczak – metodyk języka polskiego WOM, Katarzyna Tokarz – przedstawiciel Rady Rodziców oceniało występy maluchów. Podczas oceny wzięto pod uwagę znajomość tekstu, interpretację utworu, dykcję, intonację i wymowę oraz ogólne wrażenia artystyczne.
Wybór laureatów był trudny, gdyż wszystkie prezentacje były na wysokim poziomie. – podsumowało zmagania jury.
Oto repertuar prezentowany przez dzieci:
Aleks ‘Best Friends’
Steve Attewell ‘The worm that wouldn’t wiggle’
A.Brown ‘Friends’
Robert Louis Stevenson ‘My shadow’
Barbara Vance ‘THE PERFECT CUP OF COCOA’
Shel Silverstein ‘Sick’
Colin McNaughton ‘Overheard at the T.Rex Taverna’
Allan Ahlberg ‘Supply Teacher’
TS Eliot ‘A dog is a dog’
Leslie Pinckney Hill ‘The Teacher’
Gratulujemy występu każdemu uczestnikowi.