W ostatni piątek świętowaliśmy Walentynki, ale nie było to jedyne atrakcyjne wydarzenie które miało miejsce. Na języku polskim omawiamy teraz lekturę W pustyni i w puszczy, dlatego pani Anita (mama jednego z uczniów), która często odwiedza Afrykę i bardzo wiele o niej wie, zaproponowała nam spotkanie. Klasy 5 i 6 miały okazję dowiedzieć się bardzo dużo na temat tego, co bohaterowie lektury robią w Afryce, dlaczego doszło do wydarzeń takich jak konflikt między Anglikami a mieszkańcami Sudanu (to w związku z tym dzieci zostały porwane), skąd wzięli się Europejczycy w Afryce, na jakie niebezpieczeństwa byli narażeni, czym był galeon, jak pachnie gałka muszkatołowa, jakie w dotyku są afrykańskie tkaniny i… co wspólnego z tym wszystkim mają… Piraci z Karaibów!
Po takich spotkaniach historie przedstawione w literaturze nabierają szerszego znaczenia, W pustyni i w puszczy nie jest już tylko lekturą obowiązkową, którą trzeba “zdać”.