Podczas kwietniowego wyjazdu na Forest School dzieci przygotowywały się do wykonania zadania na konkurs ekologiczny. Praca w grupach pozwoliła na doskonalenia umiejętności społecznych, trzeba było podejmować trudne decyzje w grupie unikając konfliktów i kłótni. Dzieci miały za zadanie zgromadzić potrzebne materiały do wykonania ekologicznego krzesła. Zgodnie z zasadą obowiązującą na każdym wyjeździe, można było zbierać tylko te rzeczy, które już leżały na ziemi. Nie zrywaliśmy żadnych gałęzi, nie niszczyliśmy krzaków ani drzew, dbając o budzącą się do życia przyrodę. Podczas zajęć dzieci wykazały się olbrzymią kreatywnością z zakresu inżynierii, konstruując „przy okazji” swoje własne pomysły na wykorzystanie patyka i sznurka. Tak powstały wspaniałe łuki i wędki. Zgromadzone materiały zostały spakowane i zawiezione do szkoły gdzie uczniowie przystąpili do tworzenia prac konkursowych. Konkurs trwa. Nie możemy się już doczekać efektów, czyli wspaniałych ekologicznych krzeseł.