W kwietniu przedszkolaki z Primary Steps odkrywają tajemnice przyrody. Prowadziły obserwacje zasadzonych w marcu roślin i skrupulatnie notowały swoje uwagi. Lubią też pisać, liczyć i rozwiązywać zagadki na tablicy interaktywnej. Ich małe dłonie przygotowują się do pracy w pierwszej klasie: malują palcami na dużym arkuszu i piszą literki na talerzykach pokrytych kaszą manną. W ramach zajęć tanecznych uczniowie poznali Polkę, Walca Angielskiego, Sambę i Cha-Chę. Na lekcjach j. hiszpańskiego dzieci opisywały i rysowały swoje pluszaki oraz przygotowywały projekty dotyczące wiosny. Ponadto poznały w jaki sposób tworzy się mapy pamięci oraz eksperymentowały na zajęciach “Laboratorium Młodego Einsteina”.